Potężne wichury pustoszą zachodnią Europę. Z powodu huraganów zginęło tam co najmniej 18 osób. Teraz silne wiatry zbliżają się już do Polski. Meteorolodzy zapowiadają na środkowym wybrzeżu wichurę o prędkości dochodzącej do 120 kilometrów na godzinę. Silny sztorm ma też szaleć na Bałtyku. Może osiągnąć nawet 11 stopni w skali Beauforta, a skala ma 12 stopni.

Na razie jeszcze na wybrzeżu jest spokojnie. Wieje słabo z południowego zachodu. Ale prognozy są niepokojące. Za kilka lub kilkanaście godzin ma wiać z północy. Ma to być bardzo silny, porwisty wiatr. Straż pożarna apeluje do mieszkańców tych terenów, by zabrali wszystko z balkonów i by nie parkowali samochodów blisko drzew i budynków.

Zobacz również:

Wielki sztorm ma też szaleć na Bałtyku. Dlatego rybacy zabezpieczają kutry. Teraz już wszystkie łodzie i jachty są w portach. Na każdej jednostce pełnione są wachty. Przez kilka godzin rybacy wiązali w portach grube liny. Właśnie w ten sposób zabezpieczali swoje kutry. Tak silnie wiać będzie do wtorku.

Foto: Archiwum RMF

21:35