RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wenecja: Zakaz jedzenia na Placu św. Marka

Publikacja: Sobota, 19 maja (15:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Już wkrótce na Placu świętego Marka w Wenecji zostanie wprowadzony zakaz jedzenia – informuje włoska prasa. W taki drastyczny sposób władze chcą walczyć ze zjawiskiem urządzania przez turystów „pikników” w tym miejscu.

Według gotowego już rozporządzenia, które zostanie w najbliższym czasie zaaprobowane, jeść będzie można jedynie w barach i restauracjach na słynnym placu przed bazyliką świętego Marka, na chodniku zaś - nigdzie. Nie będzie można nawet chodzić z kanapką czy kawałkiem pizzy w ręku.

Już dziś obowiązuje natomiast zakaz jedzenia prowiantu na stopniach wokół placu, co niezwykle często robią przebywający tam turyści. Kara za to wynosi 50 euro.

Wenecja może wkrótce zyskać miano "miasta zakazów". Zgodnie z już obowiązującym rozporządzeniem nie wolno na przykład spacerować po mieście w strojach plażowych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: