RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Węgrzy będą dopłacać do służby zdrowia

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Węgrzy będą dopłacać do wizyt u lekarza lub pobytu w szpitalu. Wczoraj węgierski parlament przyjął poprawki do ustawy o służbie zdrowia.

Już od lutego przyszłego roku Węgrzy będą musieli dopłacić 300 forintów, w przeliczeniu około 5 złotych, za wizytę lub za dzień pobytu w szpitalu. Zebrane w ten sposób pieniądze mają być wykorzystane na modernizację placówek służby zdrowia.

Opłaty nie będą wymagane w przypadku pacjentów poniżej 18. roku życia, badań kontrolnych, przy wzywaniu pogotowia i wizytach kobiet ciężarnych.

Nie zdecydowano na razie, w jakiej formie pacjenci będą uiszczać dopłaty. Ministerstwo Zdrowia ma przedstawić propozycję rozwiązania tego problemu do końca roku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: