RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

We Włoszech przeciwko pladze wyzysku

Publikacja: Sobota, 21 października (10:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

„Nie” niewolniczej i nielegalnej pracy imigrantów – to przesłanie manifestacji, jaką zorganizowały w Foggii na południu Włoch trzy największe włoskie centrale związkowe. Wiec ma związek z plagą przypadków zmuszania cudzoziemców do pracy w nieludzkich warunkach za głodowe pensje.

Miejsce demonstracji wybrano nieprzypadkowo – właśnie tam najczęściej dochodzi do przypadków zmuszania imigrantów do niewolniczej pracy i łamania ich praw. Także tam kilka miesięcy temu odkryto obóz pracy dla ponad setki Polaków.

Poza Polakami najczęściej ofiarami wyzyskiwaczy padają Rumuni i przybysze z Afryki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: