We Włoszech przeciwko pladze wyzysku
Publikacja: Sobota, 21 października (10:23)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
„Nie” niewolniczej i nielegalnej pracy imigrantów – to przesłanie manifestacji, jaką zorganizowały w Foggii na południu Włoch trzy największe włoskie centrale związkowe. Wiec ma związek z plagą przypadków zmuszania cudzoziemców do pracy w nieludzkich warunkach za głodowe pensje.
Miejsce demonstracji wybrano nieprzypadkowo – właśnie tam najczęściej dochodzi do przypadków zmuszania imigrantów do niewolniczej pracy i łamania ich praw. Także tam kilka miesięcy temu odkryto obóz pracy dla ponad setki Polaków.
Poza Polakami najczęściej ofiarami wyzyskiwaczy padają Rumuni i przybysze z Afryki.