Dotychczas polska placówka wydawała około tysiąca wiz dziennie. Nowe pomieszczenia konsulatu pozwolą zwiększyć tę liczbę do 1800 - stwierdził konsul generalny Wiesław Osuchowski.
Dział wizowy rozpocznie działalność w najbliższy piątek. Będą w nim wydawane wizy wszystkich rodzajów. Dotychczasowy konsulat przy ul. Iwana Franki skupi się wyłącznie na wizach służbowych.