RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Waszczykowski stracił stanowisko w MSZ

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Premier odwołał ze stanowiska wiceministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Ostatnio prowadził on negocjacje w sprawie budowy amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce.

Donald Tusk mówi wprost, że nie był zadowolony ze sposobu prowadzenia negocjacji w sprawie tarczy. Minister Waszczykowski traktował ją jako dobro samo w sobie, a rząd miał ten temat trochę inne zdanie.

Poza tym Waszczykowski okazał się nielojalny: Będę oczekiwał dziś i w przyszłości od każdego urzędnika państwowego lojalności wobec własnego państwa i własnego rządu.

Donald Tusk zapowiedział już, że podpisane dymisji jest dopiero pierwszym krokiem w wyciąganiu dyscyplinarnych konsekwencji wobec Waszczykowskiego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: