RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wąsacz znów w Trybunale Stanu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trybunał Stanu zajmie się dziś ponownie sprawą byłego ministra skarbu w rządzie Jerzego Buzka - Emila Wąsacza. Trybunał rozpatrzy zażalenie oskarżycieli na postanowienie z listopada zeszłego roku, umarzające sprawę.

Dwa lata temu Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej uznała, że Wąsacza należy postawić przed Trybunałem Stanu w związku z prywatyzacją PZU, DT Centrum i Telekomunikacji Polskiej SA. Podczas rozprawy w listopadzie zeszlego roku TS uznał, że przesłane do Trybunału dokumenty nie spełniały warunków aktu oskarżenia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: