Warszawa jest kobietą! to pierwsza niezależna inicjatywa kulturalno-społeczna zadedykowana kobietom Warszawy, minionych dekad i żyjącym współcześnie. Celem projektu jest nakreślenie portretu Warszawianki I dekady XXI wieku, wskrzeszenie barwnej przeszłości Stolicy, przypomnienie przełomowych metamorfoz warszawianek na przestrzeni dekad oraz sprawdzenie jak pomimo wieku nie odmawiać sobie przyjemności.
W programie są spektakle, koncerty, jest recital i przedświąteczny Ciuch Exchange. Festiwal potrwa do 6 grudnia, w Klubie 1500m2 do wynajęcia w Warszawie.