Warszawa: Dwóch żołnierzy chorych na sepsę
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Dwóch żołnierzy z objawami sepsy trafiło do warszawskich szpitali.<i> Ich stan jest ciężki, znajdują się na oddziałach intensywnej opieki lekarskiej</i> - poinformował rzecznik sił powietrznych, major Wiesław Grzegorzewski.
Żołnierze służyli w Pierwszej Bazie Lotniczej w Warszawie - jednostkę poddano kwarantannie i odkażaniu. Dotychczas nie odnotowano kolejnych zachorowań.
Wstrząs septyczny zwany też posocznicą lub sepsą to rodzaj patologicznej, ciężko przebiegającej reakcji organizmu na zakażenie.