RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Warszawa: Dwóch żołnierzy chorych na sepsę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwóch żołnierzy z objawami sepsy trafiło do warszawskich szpitali.<i> Ich stan jest ciężki, znajdują się na oddziałach intensywnej opieki lekarskiej</i> - poinformował rzecznik sił powietrznych, major Wiesław Grzegorzewski.

Żołnierze służyli w Pierwszej Bazie Lotniczej w Warszawie - jednostkę poddano kwarantannie i odkażaniu. Dotychczas nie odnotowano kolejnych zachorowań.

Wstrząs septyczny zwany też posocznicą lub sepsą to rodzaj patologicznej, ciężko przebiegającej reakcji organizmu na zakażenie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: