Gdańskie Podwale Grodzkie to ulica naprzeciw dworca kolejowego Gdańsk Główny. Najpierw – jak donosi reporter RMF FM – zamknięte zostaną jezdnie prowadzące do drogi wylotowej na Łódź i Warszawę. Tablice informacyjne będą prowadzić kierowców „górą” – nad dworcem. Tym, którzy przejeżdżają tylko przez Gdańsk, radzimy wybrać obwodnicę.
W związku z remontem zmienione zostaną rozkłady jazdy autobusów i tramwajów.
Poważne remonty czekają też mieszkańców Wrocławia. Już dzisiaj wieczorem ulica Ślężna zostanie zwężona do jednej nitki. To właśnie tą ulicą wyjeżdża się z miasta w kierunku węzła Bielańskiego i autostrady. Kolejny zapalny punkt to wjazd do miasta od strony Poznania. Jak na te utrudnienia reagują wrocławianie? Rozmawiał z nimi nasz reporter Michał Szpak: