W porównaniu do ubiegłego roku na polskich drogach zginęło w wypadkach 100 osób mniej. Liczba zabitych zmniejszyła się więc o jedną dziesiątą. O tyle też zmniejszyła się liczba wypadków. Rozmawiałem o tym z Mariuszem Sokołowskim z Komendy Głównej Policji.
Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Powstają co prawda kolejne kilometry nowych dróg, ale znacznie szybciej przybywa samochodów. Apele i policyjne akcje są bardzo potrzebne, ale to my - kierowcy musimy zadbać o bezpieczną jazdę. Wystarczy robić to wolniej i z głową.