RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W USA znikają pszczoły

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Stanach Zjednoczonych znikają pszczoły. Brzmi to zabawnie, ale amerykańskim hodowcom do śmiechu nie jest – sprawa dotyczy milionów owadów, a w efekcie miliardów dolarów i kwestii politycznej.

Niestety nikt nie wie, co się z pszczołami dzieje. Departament rolnictwa potwierdza jedynie, że pracowite owady znikają w 22 stanach – na wschodnim wybrzeżu i w Teksasie wyparowało już 70 proc. kolonii; w Kalifornii – blisko 60 proc.

Hodowcy pszczół i rolnicy zwrócili się do rządu o pomoc. Bez pszczół mogą się bowiem załamać amerykańskie hodowle jabłek, awokado, wiśni i jagód. Farmerzy już mają przed oczami widmo bankructwa i importu owoców z innych krajów.

Pszczoły postawiły w trudnej sytuacji amerykański rząd. Politycy, mając na uwadze zbliżające się wybory, muszą bowiem jakoś uspokoić hodowców.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: