RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Tatrach nadal bardzo niebezpiecznie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Tatrach panują bardzo trudne warunki turystyczne – ostrzega Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W górach intensywnie pada śnieg, silny wiatr powoduje zamiecie, a w dodatku mgła znacznie ogranicza widoczność.

Obecnie w najwyższych polskich górach obowiązuje trzeci w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego. Możliwe jest częste, samorzutne schodzenie średnich bądź pojedynczych dużych lawin, czasami osiągających nawet dna dolin. Ratownicy zdecydowanie odradzają turystom wyjścia w teren wysokogórski, ponad naturalną górną granicę lasu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: