RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W święta wpadło 668 pijanych kierowców

Publikacja: Niedziela, 27 grudnia (10:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W ciągu trzech świątecznych dni na polskich drogach doszło do 180 wypadków. Zginęło w nich 27 osób, a 229 zostało rannych. Od czwartku policja zatrzymała aż 668 nietrzeźwych kierowców. Dla porównania w ubiegłym roku w okresie świąt wydarzyło się 212 wypadków, zginęły w nich 33 osoby, a 296 zostało rannych. Policja zatrzymała wtedy 585 nietrzeźwych kierowców.

Policja zapowiedziała, że wzmocnione patrole zostaną na drogach do posylwestowych powrotów. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. prędkość, z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, ale także stan techniczny samochodów i sposób przewożenia dzieci.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: policja drogi

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: