RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Śląskiem znów przybrały rzeki

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Woda przekroczyła stany ostrzegawcze na trzech rzekach w województwie śląskim - donosi nasz reporter Marcin Buczek. Winne są niedawne opady deszczu. W Bielsku-Białej lokalna rzeka podmyła niebezpiecznie na obu brzegach około sześciu kilometrów tak zwanych murów oporowych.

Z kolei w trzech powiatach na Podbeskidziu nadal groźne są osuwiska. Jest ich trzydzieści. Osuwająca się ziemia zagraża 33 domom mieszkalnym i ponad stu domkom letniskowym.

Źródło: RMF FM FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: