RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Rzeszowie stanie pomnik smoleński

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej ma stanąć w Rzeszowie. Jak informuje „Gazeta Polska Codziennie” zarząd województwa podkarpackiego chce go postawić tuż obok siedziby urzędu marszałkowskiego.

Projekt pomnika, w skali 1:8, można zobaczyć w urzędzie marszałkowskim. Jego autorem jest Karol Badyna, profesor krakowskiej ASP.

Zarząd województwa chce, żeby monument powstał jesienią. Jego realizacja ma kosztować około 50 tys. zł.

Pomnik przedstawia rozszarpany statecznik samolotowy z nazwiskami ofiar, a nad nimi widnieje biało-czerwona szachownica, symbol polskiego lotnictwa – relacjonuje "Codzienna".

(mpw)

Źródło: PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: