RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Polsce opłaca się inwestować

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prawie 8 miliardów dolarów wyniosły w ubiegłym roku inwestycje zagranicznych firm w naszym kraju - wynika z wyliczeń "Rzeczpospolitej". Dzięki temu powstanie 51 tysięcy miejsc pracy.

Nie tylko duże koncerny, ale też mniejsze firmy, przede wszystkim z Niemiec, chcą produkować w naszym kraju. W ciągu całego roku deklaracje takie złożyło ponad 170 przedsiębiorstw.

Największe inwestycje, jakie udało się ściągnąć w ubiegłym roku, realizuje koreański koncern LG. Firma LG Philips LCD buduje w podwrocławskich Kobierzycach kosztem 530 milionów dolarów zakład nowoczesnych modułów telewizyjnych. Pracę znajdzie tam ponad 10 tysięcy osób. Fabrykę w Mławie rozbudowuje LG Electronics – będzie potrzebnych ponad 2 tysiące pracowników.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: