RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Peru odnaleziono grób sprzed 2000 lat

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Grobowiec sprzed około 2000 lat odkryli archeolodzy w północnym Peru. Wewnątrz grobu należącego do kultury Mochica znaleziono szczątki dostojnika lub wojownika - donosi serwis internetowy Andina.

Zdaniem naukowców, w grobowcu może spoczywać jeden z założycieli dynastii władców Sipan. Odkryte szczątki wraz z odnalezionymi przy nich artefaktami zostaną po zbadaniu umieszczone w Muzeum Królewskich Grobowców Sipan, znajdującym się w mieście Lambayeque.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Peru

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: