RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Norwegii nie lubią pijanych za kółkiem

Publikacja: Piątek, 4 sierpnia (06:25) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

15 dni aresztu – to kara dla kierowcy, który odważył się zaledwie usiąść po pijanemu za kierownicą. Mężczyzna przypadkowo odblokował hamulec ręczny tak, że auto zjechało w dół o 2 metry, ale nie zrobiło nikomu krzywdy.

Mężczyzna wyszedł z domu po pozostawione w samochodzie papierosy i nie zamierzał nigdzie jechać. Kierowcy udało się przekonać sąd, że uruchomił auto przypadkowo – w związku z tym sąd był wstrzemięźliwy w wymierzaniu kary. Mężczyzna stracił prawo jazdy nie na dwa lata, a „tylko” na rok.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: