RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Malezji „przecena” mandatów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Radykalne obniżki mandatów za wykroczenia drogowe zapowiada rząd w Malezji. Wszystko po to, by zachęcić kierowców do ich płacenia. I tak wysokość mandatów za przejazd na czerwonym świetle lub przekroczenie prędkości spadnie o 70 procent. Udział w wypadku zostanie przeceniony z 80 na 40 dolarów.

Policja w Malezji wydaje codziennie 11 tys. mandatów, ale wielu ludzi je ignoruje; część wykręca się łapówką. Władze mają nadzieję, że radykalne obniżki to zmienią.

Dodajmy jednak, że jeśli chodzi o płacenie mandatów, rządzący wcale nie świecą przykładem. Na ogłoszonej przez departament transportu drogowego liście osób zalegających z płatnościami znaleźli się niemal wszyscy czołowi politycy tego kraju.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: