Z taką propozycją wyszedł kenijski minister do spraw młodzieży. Argumentuje, że w ten sposób więcej Kenijczyków będzie mogło korzystać ze środków rządowego „funduszu młodzieżowego”. W tym roku w jego kasie znalazło się 14 mln dolarów.
Jeżeli parlament przychyli się do propozycji ministra, to młodych od emerytów będzie dzielić tylko 5 lat – w Kenii na emeryturę przechodzi się bowiem w wieku 55 lat.