RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Iraku odkryto masowy grób

Publikacja: Niedziela, 17 grudnia (16:25) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zbiorowy grób z ponad 30 ciałami odkryto w Iraku. Służby bezpieczeństwa przypuszczają, że zabici są ofiarami krwawo stłumionego przez Saddama Husajna powstania szyickiego z 1991 r.

Ocenia się, że w represjach, jakie wtedy spotkały szyitów, zginęło przeszło 100 tys. osób. Z nieoficjalnych danych wynika, że liczba ofiar mogła osiągnąć nawet 180 tys.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: