RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Iraku o 1,5 tys. żołnierzy USA więcej

Publikacja: Środa, 31 maja (13:07) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Stany Zjednoczone wysyłają dodatkowych 1500 żołnierzy do Iraku tym samym rozwiewając nadzieje na stopniową redukcję amerykańskich wojsk w tym kraju. Dodatkowy kontyngent został według oficjalnych zapowiedzi wysłany na krótkotrwałą misję.

Nieoficjalnie mówi się, że potrwa ona co najmniej 4 miesiące. Żołnierze zostaną rozmieszczeni w prowincji Al Anbar, gdzie w ostatnim czasie toczą się najcięższe walki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: