Uwolniono Polaka porwanego w Nigerii
Publikacja: Piątek, 22 czerwca (19:58)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Uwolniono Polaka uprowadzonego tydzień temu w Nigerii - poinformował rzecznik ministra dyplomacji Robert Szaniawski. Zwolnienie mężczyzny porwanego razem z czterema innymi cudzoziemcami poprzedziły kilkudniowe negocjacje lokalnych władz z porywaczami.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych po raz kolejny przestrzega przed podróżowaniem w zasobny w ropę naftową, ale niespokojny rejon Delty Nigru. W ostatnim czasie nasiliła się tam bowiem fala porwań dla okupu zagranicznych pracowników, w tym Polaków.
W ciągu ostatnich 18 miesięcy w rejonie Delty Nigru porwano około 200 obcokrajowców.