RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Uwolnić miasta od szpecących billboardów!

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Uwolnijmy w końcu polskie miasta od reklam - to propozycja władz Warszawy. Stołeczne biuro architektury złożyło właśnie w Ministerstwie Infrastruktury projekt zmian w prawie budowlanym. Ma ułatwić nadzór nad billboardami.

Nowe prawo mogłoby wejść w życie w przyszłym roku. Dobrze będzie, jeśli projekt zmian jeszcze w tym roku trafi z resortu do Sejmu. Pomysłodawcy chcą, by to radni miast mogli decydować o lokalizacji i rozmiarze reklam. Teraz większość budynków w centrum stolicy przysłaniają wielkie płachty. Przeszkadzają nam i nas denerwują. Całe Aleje Jerozolimskie to jedna wielka reklama. Powinny zniknąć - mówią reporterowi RMF FM warszawiacy:

Oprócz walorów estetycznych, reklamy przesłaniają też mieszkańcom świat, a z nocy robią dzień. Być może skończy się to w przyszłym roku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Warszawa

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: