RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Uważaj, gdzie parkujesz auto!

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sto procent samochodów więcej niż w roku poprzednim zostało odholowanych na koszt właściciela w Krakowie. Kierowcy nagminnie zostawiają auta w miejscach, gdzie jest to zabronione. Te dane skłoniły straż miejską i drogówkę do wzmożonych kontroli stref parkowania...

Mandat za pozostawienie auta w niewłaściwym miejscu może wynosić nawet 500 złotych. Odholowanie samochodu - ponad 200. Do tego jeszcze dochodzi koszt płatnego parkingu - 12 złotych za dobę. Wniosek jest prosty. Lepiej dobrowolnie zostawić auto na parkingu. Ale co zrobić w sytuacji, gdy tam też nie ma miejsca?

Dalsza część artykułu pod materiałem video: