RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Utopieni w gigantycznej marży

Publikacja: Wtorek, 21 lipca (07:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Litr paliwa mógłby być nawet o 30 gr tańszy, gdyby nie gigantyczna marża na stacjach benzynowych w Polsce - wylicza "Dziennik". Sprzedawcy zostawiają sobie w kieszeniach aż 51 gr przy sprzedaży litra benzyny i 43 gr przy sprzedaży oleju napędowego.

Tak wysokie narzuty to ewenement na skalę Europy - niższe są m.in. we Francji czy w Wielkiej Brytanii, znanych z wysokich cen paliw.

Dystrybutorzy nie zmniejszają marży, choć mogliby sobie na to pozwolić, bo w hurtowniach kupują coraz taniej. Jednak PKN Orlen, największy gracz na naszym rynku paliwowym nie zmienia cen, więc inni też tego nie robią - objaśnia "Dziennik".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: paliwo benzyna

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: