RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA: Więcej cudzoziemców w armii?

Autor: Publikacja: Wtorek, 26 grudnia (21:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Waszyngton rozważa zwiększenie rekrutacji obcokrajowców do amerykańskiej armii – pisze, powołując się na anonimowe źródła w Pentagonie, dziennik „Boston Globe”. Zachętą dla przyjezdnych osób ma być otrzymanie amerykańskiego obywatelstwa.

Od kilku lat, a szczególnie od początku wojny w Iraku, amerykański rząd ma problemy z werbunkiem rekrutów. Obecnie w armii USA służy około 300 tys. osób, które nie są obywatelami Stanów Zjednoczonych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: