RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA: Kolejna fala imigranckich protestów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

<i>To my jesteśmy Ameryką</i> - pod takim hasłem przez Stany Zjednoczone przetacza się kolejna fala demonstracji przeciwko zaostrzeniu prawa imigracyjnego. 75 tys. ludzi manifestowało w Phoenix w Arizonie, ponad 100 tys. w Waszyngtonie, po kilkadziesiąt tysięcy w Atlancie i Nowym Jorku.

Prosimy tylko, by dano nam szansę stać się częścią amerykańskiego snu, chcemy płacić podatki, utrzymywać nasze rodziny, mieć pracę. Jesteście siłą napędową tego kraju - wspierał imigrantów podczas wiecu w Nowym Jorku kongresman Jose Serrano.

Kompromisowy plan reformy imigracyjnej zostanie rozpatrzony przez Senat dopiero po Wielkanocy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: