RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"USA i Niemcy budują sekretny system satelitów szpiegowskich"

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Stany Zjednoczone razem z Niemcami rozwijają sekretny system satelitów szpiegowskich - twierdzi norweski dziennik "Aftenposten", powołując się na notatki dyplomatyczne uzyskane od portalu WikiLeaks. Według tych informacji, system HiROS - oficjalnie przedsięwzięcie komercyjne - w rzeczywistości jest w pełni kontrolowany przez amerykańskie i niemieckie służby specjalne.

"Aftenposten" pisze również, że przedsięwzięcie próbowały zablokować władze Francji.

Doniesieniom zaprzecza niemieckie centrum kosmiczne. Z kolei rządy Niemiec i Francji odmawiają komentarza.

Źródło: AFP/RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: