RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Uroczystości beatyfikacyjne w systemie 3D

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II będą filmowane w systemie 3D. Ta najnowsza technologia zostanie wykorzystana podczas ceremonii w Watykanie po raz pierwszy.

W czasie transmisji i rejestracji czuwania modlitewnego wieczorem 30 kwietnia w Circus Maximus, mszy beatyfikacyjnej 1 maja i mszy dziękczynnej 2 maja - obu na placu świętego Piotra - Watykański Ośrodek Telewizyjny (CTV) użyje najnowszego sprzętu o wartości 3,6 miliona euro.

W skład całego systemu wchodzi 16 kamer telewizyjnych, 8 kamer HD oraz trzy kamery 3D. CTV sprzedaje obraz stacjom telewizyjnym na całym świecie.

Jeśli sprzęt ten sprawdzi się w warunkach watykańskiej uroczystości, będzie wykorzystywany podczas następnych wielkich uroczystości religijnych.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: