RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Upały i ewakuacja mieszkańców St.Louis

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Fala upałów, awaria prądu i w końcu ewakuacja tysięcy ludzi z amerykańskiego St. Louis.

Gubernator stanu Missouri ogłosił stan alarmowy i wezwał oddziały Gwardii Narodowej, które rozpoczęły ewakuację tysięcy mieszkańców do klimatyzowanych budynków rządowych.

Wskutek sztormu miasto zostało pozbawione prądu. W Missouri temperatura od tygodnia wynosi ok. 38 stopni Celsjusza i na najbliższe dni synoptycy nie przewidują ochłodzenia.

Upały spowodowały w tej części Stanów Zjednoczonych śmierć co najmniej 20 ludzi, w większości osób starszych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: