RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Upadek niemieckiego menadżera roku 2003

Publikacja: Piątek, 15 lutego (12:52) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szef Deutsche Post, czyli niemieckiej poczty, podał się do dymisji. Klaus Zumwinkel jest oskarżony o defraudację co najmniej miliona euro na niekorzyść skarbu państwa. Wczoraj policja przeszukała jego biuro w Kolonii i mieszkanie w Bonn; wydano też nakaz aresztowania Zumwinkela.

Zumwinkel piastował stanowisko dyrektora wykonawczego Deutsche Post od 1990 roku. Ponadto był przewodniczącym rad nadzorczych Deutsche Telekom i Lufthansy, a także Deutsche Postbank.

Deutsche Post jest nie tylko głównym doręczycielem przesyłek w Niemczech, lecz także - przez swą firmę DHL - największym światowym przedsiębiorstwem przesyłek międzynarodowych i ma większościowy pakiet w Deutsche Postbank.

W 2003 r. niemiecki "Manager Magazin" wybrał Zumwinkla menadżera roku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: