RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

UOKiK kontra TAXI w Sylwestra

Publikacja: Wtorek, 18 listopada (07:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pasażerów uprasza się o patrzenie, którą taryfę włącza taksówkarz, zwłaszcza w Sylwestra. Wprawdzie do wigilii Nowego Roku jeszcze sporo czasu, ale my nie piszemy o tym bez powodu.

Lubelski UOKiK zakończył kontrolę taksówkarzy z zeszłego Sylwestra i okazało się, że w niektórych korporacjach ponad 70 procent kierowców 2 taryfę włączało już o godz. 18, a powinni o 22. Bo był to dzień powszedni.

Każdy pasażer, który zachował paragon, może się zwrócić do taksówkarza o zwrot ewentualnej nadpłaty. Tylko kto trzyma paragon przez prawie rok?

Tagi: UOKiK

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: