RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Unia gospodarczo ściga USA

Publikacja: Piątek, 1 września (19:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po raz pierwszy od lat wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej jest wyższy niż w Stanach Zjednoczonych. Europa wciąż jednak nie umie poradzić sobie z bezrobociem. Tu na czele czarnej listy jest Polska.

W lipcu w strefie, gdzie płaci się w euro, stopa bezrobocia wyniosła 7,8 proc. Najwięcej ludzi bez pracy pozostaje we Francji – prawie 9 procent; najlepiej jest w Holandii – tu bezrobocie wynosi niecałe 4 proc. Spośród wszystkich krajów Unii najwyższa stopa bezrobocia jest w Polsce i na Słowacji.

W USA – dla porównania – w lipcu bez pracy było 4,8 proc ludzi, w Japonii zaś – 4,1 proc.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: