RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ukradli auta za 14 mln zł. Wpadli na Śląsku

Publikacja: Środa, 6 stycznia (11:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Śląscy policjanci rozbili sześcioosobowy gang samochodowy. Złodzieje w ciągu ośmiu lat ukradli ponad 300 samochodów, wartych w sumie ok. 14 milionów złotych. Grozi im do 12 lat więzienia.

Przestępcy używali nowoczesnego sprzętu elektronicznego i prowadzili nasłuch częstotliwości policyjnych. Działali głównie na południu Polski, w województwach: śląskim, opolskim i małopolskim. Skradzione auta złodzieje legalizowali, wykorzystując podstawione osoby.

Poza samymi kradzieżami, mężczyznom zarzuca się również paserstwo i żądanie okupu za zrabowane samochody. Policji udało się odzyskać 8 aut, o wartości prawie 800 tysięcy zł.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: