Policja zatrzymała trzech studentów administrujących siecią. Za zgodą prorektora Politechniki Koszalińskiej przeszukano również pokoje 40 użytkowników sieci - zabezpieczono 16 laptopów, stacjonarny komputer, który był serwerem sieci oraz 60 twardych dysków. W akcji brało udział 60 policjantów z Koszalina, Szczecina, funkcjonariusze Straży Granicznej i przedstawiciele Związku Producentów Audio-Video.
Jak wstępnie ustalono, administratorzy sieci udostępnili użytkownikom nielegalne programy, filmy i pliki muzyczne o łącznej wielkości 35 tetrabajtów - taka ilość danych to równowartość 54 tys. płyt CD.
Za rozpowszechnianie cudzych utworów muzycznych, programów komputerowych i filmów grozi do dwóch lat więzienia.