RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Udało się wydobyć awionetkę z Wisły

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W końcu udało się wydobyć na powierzchnię awionetkę, która od połowy września leżała na dnie Wisły - dowiedział się RMF FM. Zbadanie wraku ma pomóc ustalić przyczyny wypadku. W katastrofie zginął pilot.

Samolot typu "Cessna" awaryjnie lądował na Wiśle we wrześniu, w rejonie Kanału Żerańskiego. Awionetka - odbywająca lot szkoleniowy - wystartowała z lotniska Warszawa-Babice na warszawskim Bemowie. Pilot nie przeżył, mimo że opuścił samolot i próbował dopłynąć do brzegu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: