RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Uczniowie sami skonstruowali pług do odśnieżania

Publikacja: Poniedziałek, 13 grudnia (15:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przyjemne z pożytecznym połączyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach na Kaszubach. Skonstruowali w szkolnych warsztatach pług do odśnieżania. Przyznają, że na razie nie myśleli o opatentowaniu urządzenia, ale szkole bardzo się przydaje.

Pług się przydaje - teren szkoły jest rozległy - ponad 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni - mówi dyrektor szkoły. Co więcej, to dość tanie rozwiązanie - koszt takiego pługu to maksymalnie 2 tysiące złotych.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: