RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Uchylone wyroki dla szefów "ośmiornicy"

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sąd Najwyższy uchylił wyroki dla szefów i członków łódzkiej "ośmiornicy" skazanych na kary wieloletniego więzienia - między innymi za kierowanie gangiem, zabójstwa i porwania dla okupu.

Według sędziów, którzy zwrócili sprawę do ponownego rozpatrzenia, doszło w rażącego uchybienia, bo ławnicy orzekający w Sądzie Okręgowym w Łodzi nie byli dopuszczeni do tajemnic państwowych, więc nie mogli poznać całości zeznań "świadków incognito".

Łódzka "ośmiornica" to związek przestępczy wykryty przez organy ścigania w czerwcu 1999 roku. Grupa powstała na bazie struktur przestępczych istniejących od 1993 r. Według ustaleń prokuratury, mafia, której centrala znajdowała się w Łodzi, zajmowała się głównie przestępstwami gospodarczymi i podatkowymi, ale miała na swym koncie także rozboje, zabójstwa, napady i uprowadzenia. W wyniku jej działań Skarb Państwa stracił co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: wyrok

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: