RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

U2 z 5 statuetkami Grammy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

<i>Jeżeli myślicie, że po tym wszystkim uderzy nam woda sodowa do głowy, to już za późno</i> - powiedział Bono po tym, jak U2 zmiażdżyło konkurentów i zgarnęło tej nocy 5 prestiżowych statuetek Grammy.

Tytuł "How To Dismantle an Atomic Bomb", czyli jak rozbroić bombę atomową, pozwolił Irlandczykom rozbroić arsenał małych pozłacanych gramofonów - statuetek Grammy. U2 zdobył nagrody m.in. za najlepszy album minionego roku i najlepszą piosenkę. W sumie w swojej karierze irlandzki zespół zdobył 21 nagród Grammy.

Ceremonię w Los Angels rozpoczął występ zespołu Gorillaz i Madonny. Alicia Keys i Stevie Wonder swoim występem oddali hołd zmarłej niedawno Coretcie Scott King, wdowie po Martinie Lutherze Kingu.

Nominowanymi w tym roku Polakami byli dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Narodowej Antoni Wit oraz kierownik Chóru Filharmonii Henryk Wojnarowski.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: