RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tylko co trzeci mieszkaniec Dolnego Śląska płaci mandat w terminie

Publikacja: Poniedziałek, 9 lutego (14:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

<i>Mandat? Przyjmę, ale zapłacę później... albo wcale</i>. Zaledwie co trzeci mieszkaniec Dolnego Śląska płaci mandaty w ustawowym terminie. Od pozostałych należności musi egzekwować urząd skarbowy.

Kiedy pieniądze egzekwuje urząd skarbowy, trzeba znacznie więcej zapłacić. Mimo to są tacy, którzy liczą, że im się upiecze. Może urzędnicy pogubią się i mandat zniknie - mówi mieszkaniec Dolnego Śląska reporterce RMF FM Barbarze Zielińskiej:

Wystawiony przez policję lub straż miejską mandat może być wyegzekwowany w ciągu trzech lat. Do drzwi osoby, która go nie zapłaciła, może zastukać poborca skarbowy. Urząd skarbowy może też ściągnąć należną kwotę bezpośrednio z pensji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: