Rzeszów jest kolejnym przystankiem na trasie naszej multimedialnej akcji Twoje Wybory w RMF FM i TVP Info. Jesteśmy w mieście, by rozmawiać z Wami o problemach regionu. Prosimy Was też o pomoc w stworzeniu Paktu dla Podkarpacia!

Sami, jako mieszkańcy regionu, zdecydujcie, co jest najpilniejszym problemem na Podkarpaciu. Czy jest to odpływ młodych ludzi, którzy za chlebem wyjeżdżają do innych miast w Polsce albo za granicę? Niestety, bezrobocie na Podkarpaciu dotyka nie tylko młodych. W regionie są powiaty, gdzie co piąty dorosły nie ma pracy. To właśnie problemy ze znalezieniem zatrudnienia pojawiały się najczęściej na Podkarpackiej Mapie Życzeń.

Pisaliście także o inwestycjach drogowych, budowie nowego mostu w Jaśle i obwodnicy Przeworska... Dla wielu z Was sporym problemem są jednak likwidowane i ograniczane połączenia kolejowe. Zgłaszaliście także kłopoty z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym.

Pomóżcie nam wybrać 5 najważniejszych tematów - znajdą się one w naszym Pakcie dla Podkarpacia! Przekażemy go lokalnym politykom podczas piątkowej debaty.

Debatę Twoje wybory w RMF FM i TVP Info poprowadzą Mariusz Piekarski z RMF FM i Diana Rudnik z TVP Info. Początek spotkania z lokalnymi politykami w piątek o godzinie 18:45 na antenie TVP Info. Obszerną relację z tej dyskusji znajdziecie oczywiście na RMF 24.

Zaproszenie do programu przyjęli:

Zbigniew Rynasiewicz - Platforma Obywatelska, wiceminister infrastruktury

Władysław Stępień - PSL

Tomasz Kamiński - SLD

Władysław Ortyl - PiS, marszałek województwa podkarpackiego

Tadeusz Ferenc - prezydent Rzeszowa

Cały czas możecie zgłaszać swoje postulaty na Samorządowej Mapie Życzeń

Zobacz mapę prezydenckich pojedynków w największych miastach: