RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tutor przyjacielem ucznia

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W trzech wrocławskich gimnazjach testowany jest tutoring. Klasa nie ma jednego wychowawcy, a trzech tutorów. Każdy opiekuje się grupką uczniów: ma doradzać, wspierać i być rzecznikiem praw swoich podopiecznych. Musi pracować z nimi indywidualnie. Na razie zarówno uczniowie, jak i tutorzy są z systemu zadowoleni.

Z tutorem Jarosławem Traczyńskim i Viktorią - uczennicą pierwszej klasy, która korzysta z opieki tutora, rozmawiała wrocławska reporterka RMF FM Barbara Zielińska. Posłuchaj:

Na razie tutoring zaplanowano na trzy lata. Po tym czasie wydział edukacji podejmie decyzję, czy będzie kontynuowany.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: