RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trzy Superjedynki dla Andrzeja Piasecznego

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Andrzej "Piasek" Piaseczny odebrał w sobotę w Opolu trzy "Superjedynki" - nagrody w plebiscycie podsumowującym rok w polskiej muzyce rozrywkowej. "Piasek" zwyciężył w kategoriach Przebój Roku, Artysta Roku, dostał też statuetkę za "superwystęp" podczas koncertu.

Superjedynkę za debiut odebrał w Opolu zespół Pectus: Ta Superjedynka to dla nas ogromne szczęście i ogromna radość. Opole jest dla nas szczęśliwe - powiedział wokalista zespołu, Tomek Szczepanik.

Płytą roku głosujący widzowie i słuchacze wybrali krążek Ewy Farnej zatytułowany "Cicho". Zespołem roku został Afromental.

Podczas sobotniego koncertu wręczono również nagrodę im. Anny Jantar dla najlepszego debiutanta. Z rąk prezydenta Opola, Ryszarda Zembaczyńskiego odebrała ją Natalia Krakowiak.

Honorową Superjedynkę odebrała w Opolu Kayah - artystka, która w 10-letniej historii plebiscytu zdobyła najwięcej - 6 statuetek. Po zakończeniu koncertu "Superjedynek" na scenę opolskiego amfiteatru wyszli satyrycy. W Kabaretonie wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Neo-Nówka, Łowcy.B., Kabaret Młodych Panów, oraz Grupa MoCarta. Galę obserwował reporter RMF FM Piotr Glinkowski:

A już dziś o godz. 20.20 Superdebiuty. Podczas pierwszego takiego koncertu w Polsce młodzi artyści zaśpiewają wspólnie z tymi nieco bardziej doświadczonymi. Z Robertem Janowskim, który poprowadzi koncert, rozmawiał reporter RMF FM Piotr Glinkowski:

Patronami medialnymi tegorocznego są: radio RMF FM, portal INTERIA.PL i tygodnik „Tele Tydzień”.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: