Główny proces 17 oskarżonych - w tym ludzi z kierownictwa kopalni, którzy zarzuty odpierają - nadal się toczy.
Emocji związanych z procesem nie kryją górnicy. Rozmawiał z nimi reporter RMF FM Marcin Buczek:
To była jedna z największych katastrof górniczych w Polsce po wojnie. Dokładnie trzy lata temu po wybuchu metanu i pyłu węglowego na głębokości tysiąca metrów w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej zginęło 23 górników. Dziś odbywają się uroczystości związane z rocznicą tragedii.
Główny proces 17 oskarżonych - w tym ludzi z kierownictwa kopalni, którzy zarzuty odpierają - nadal się toczy.
Emocji związanych z procesem nie kryją górnicy. Rozmawiał z nimi reporter RMF FM Marcin Buczek: