RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trzej amerykańscy żołnierze zginęli w Iraku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzej amerykańscy żołnierze zginęli, a dwaj zostali ranni w różnych atakach na terenie Iraku północnego - podała armia amerykańska.

Dwaj żołnierze zginęli, dwaj inni odnieśli obrażenia w środę w następstwie wybuchu w pobliżu ich pojazdu podczas operacji w prowincji Niniwa. Trzeci żołnierz poniósł śmierć w podobnych okolicznościach w prowincji Salaheddin.

Amerykanie nie podali przyczyn eksplozji, nie podali też daty incydentu w prowincji Salaheddin.

Od początku kampanii irackiej - marca 2003 roku - straciło w niej życie co najmniej 3854 żołnierzy USA.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: