RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trzech pijanych sterników zatrzymanych w Mikołajkach

Publikacja: Sobota, 27 czerwca (21:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Policjanci z Mikołajek zatrzymali trzech pijanych sterników. Rekordzista miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i pływał po jeziorze Mikołajskim skradzionym wcześniej pontonem.

26-latek z Gdańska ukradł warty ponad 50 tys. ponton z silnikiem w środku nocy z piątku na sobotę. Odpalił go i pływał wywołując tak duże fale, że uszkodził silnik zacumowanej w porcie łodzi.

Promil alkoholu miał żeglujący w okolicach Mikołajek mieszkaniec Lublina, a pół promila odpoczywający z rodziną na mazurskich jeziorach mieszkaniec USA. Wszyscy zatrzymani sternicy usłyszeli już zarzuty.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: