Zdaniem dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „Plus Camerimage” Marka Żydowicza przyjęcie uchwały oznacza zakończenie prac nad centrum. Po decyzji radnych na włosku zawisły też losy samego festiwalu w Łodzi. Czuję się jak pobita żona - stwierdził.
Jednak według radnego Platformy Obywatelskiej uchwała nie burzy projektu. Nadaje mu racjonalny wymiar – taki, w którym najpierw będziemy wiedzieli, że nas stać na zbudowanie domu, a dopiero później będziemy wydatkowali pieniądze na projekt budowlany - zaznaczył samorządowiec. Posłuchaj relacji reporterki RMF FM Agnieszki Wyderki:
Budynek „Camerimage Łódź Center” zaprojektował światowej sławy architekt Frank Gehry. Budowa, w której będą m.in. dwie sale koncertowo-projekcyjne oraz mniejsze pomieszczenia kinowe, wystawiennicze, konferencyjne i restauracje, ma powstać na terenie Nowego Centrum Łodzi w okolicach Dworca Fabrycznego. Tam też budowane będzie studio amerykańskiego reżysera Davida Lyncha.