RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trwa strajk lekarzy na Podkarpaciu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W siedmiu podkarpackich szpitalach lekarze pracują jak podczas ostrego dyżuru. Przyjmowane są tylko przypadki zagrażające życiu. Strajkują trzy szpitale w Rzeszowie oraz szpitale w Krośnie, Tarnobrzegu, Mielcu i Lesku.

Protestujący domagają się między innymi 30-procentowych podwyżek płac. W ubiegłym tygodniu minister zdrowia Zbigniew Religa poinformował, że lekarze i pielęgniarki dostaną podwyżki od 1 października. Protestujący chcieliby podwyżek już teraz.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: